بیشتر بدانیم

بید

نام فارسی : بید
نام علمی : salix alba
نام عمومی : white willow
نام انگلیسی : white willow
نام خانواده : Salicaceae (بید)


گیاه شناسی :
درختی است دائمی که ارتفاع آن به 15 متر و حتی بیشتر. برگ های این گیاه باریک و نوک تیز می باشد و چون پشت و روی آنها را تار های سفید و براقی پوشانده است، به رنگ سفید نقره ای دیده می شوند.قسمت مورد استفاده ی گیاه پوست آن است و از برگ و شاتون های آن نیز گاهی استفاده می شود. پوست بید در تجارت به صورت نوار هایی به قطر حدود یک میلیمتر و طول چندین سانتی متر به فروش می رسد.
ترکیبات مهم :
مشتقات سالی سیلات ها از اولین مواد شناخته شده ی پوست بید هستند. سالی سیلیک اسید را می توان در اگثر گونه های بید یافت. مهمترین ترکیبات سالی سیلات پوست بید سفید، گلوکزید های استرفنلی سالی کورتین و گلوکزید سالی سین است.
سالی کورتین و سایر سالیسیلات های وابسته به آن از نظر شیمیایی ناپایدار هستند و برای مثال، ممکن است در آب جوش تخریب شوند؛ به همین دلیل در تهیه پای آنها باید دقت شود. همچنین، برای جلوگیری از کاهش مواد موثره، در خشک کردن آنها باید دقت نمود.
عوارض جانبی :
تا کنون عوارض جانبی از مصرف پوست بید گزارش نشده است، ولی مصرف همزمان آن با سالی سیلات ها مصنوعی و نیز با آسپرین باید با احتیاط صورت گیرد. همچنین، مبتلایان به زخم های گوارشی باید در مصرف آن دقت کنند.
مهمترین اثرات گزارش شده :
ضد درد، کاهش دهنده ی میل جنسی، ضد پروستاگلاندین، ضد ورم، ضد تب، ضد رماتیسم، قابض، ضد میکروب، مسکن و افزایش دهنده اثر ضد بارداری.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا